Az MNB összesen több mint 14,5 millió forintos felügyeleti és fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki az Union Biztosítóra, egyebek közt a befektetési egységekhez kötött (unit-linked) életbiztosítási terméke biztosítási díjainak befektetési gyakorlata, termékfelügyeleti és -irányítási folyamatai szabályozottsága, egyes biztosítási szerződési feltételek tartalmi elemei, a kiszervezés, a gépjármű kárrendezés, az ügyfél-tájékoztatás és a panaszkezelés terén feltárt jogsértések miatt. A hiányosságok nem veszélyeztetik a biztosító biztonságos működését - közölte a jegybank.
Az MNB 10 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki az Union VIG Biztosítóra az ügyfelekkel való elektronikus kapcsolattartást érintő jogsértések miatt. A feltárt problémák nem veszélyeztetik a biztosító megbízható működését, ugyanakkor a felügyelet előírta azok mielőbbi kiküszöbölését - közölte az MNB.
Egy globális és egy magyar bankfúziót is feljegyezhettünk idén a gazdaságtörténeti események listájára: egy mini bankválság kellős közepén március 19-én bejelentették, hogy a világ egyik legnagyobb globális bankja, a svájci UBS felvásárlás révén menti meg a csődtől legnagyobb hazai versenytársát, a Credit Suisse-t. E kényszerházasság pozitív ellenpéldája volt a legnagyobb itthoni esemény: május 1-jével egy hármas bankfúzió eredményeként létrejött az ország második legnagyobb hitelintézete, az MBH Bank. Ez utóbbit leszámítva is bővelkedett az M&A-tranzakciókban a hazai pénzügyi szektor két nagy ága: az 1000 milliárd feletti rekordnyereséget elérő bankszektor és a veszteség elkerüléséért küzdő biztosítási ágazat. Nézzük, mi minden történt!
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter együttműködési megállapodást írt alá a VIG csoport képviseletében Hartwig Löger vezérigazgatóval és Lehel Gábor igazgatósági taggal - derül ki a GFM közleményéből.
Az eddigi 45 százalékról 10 százalékra csökkenti tulajdonrészét az állam a Vienna Insurance Group biztosítócsoport a magyarországi üzletágában, vagyis az Alfa és az Union biztosítókban, az együttműködés stratégiai keretek közt folytatódik – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium. Az eladási árat nem árulták el, így az sem világos, milyen társadalmi-gazdasági értéke volt az elmúlt másfél év állami „kalandjának” a két biztosítóban, és mi indokolja a 10%-os tulajdon fenntartását a túladóztatott biztosítókban. Hamarosan újabb biztosítós bejelentés várható az államtól: fény derülhet a szintén csak átmenetileg állami kézbe vett Posta Biztosítók új tulajdonosára.
Tavaly új, állami tulajdonost, idén pedig új elnök-vezérigazgatót kapott az ötödik legnagyobb díjbevételű hazai biztosító, az Union. Havas Gáborral, a társaság első emberével arról beszélgettünk, milyen tulajdonos az állam, hogy halad a közös jövő építése „testvérbiztosítójukkal”, a hamarosan Alfa néven futó Aegonnal, és mik a meglátásai a számukra fontos részpiacok jövőjéről.
Az MNB tízmillió forintos felügyeleti bírságot szabott ki az Union Biztosítóra, illetve kötelezte kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjtarifájának újbóli meghirdetésére. A júliustól alkalmazandó díjtarifa alapján a biztosító ötnél több gépjármű esetén a nem természetes személy ügyfeleinek egyedi szerződésekként nem, csak flottás kötvénnyel teszi lehetővé a kgfb megkötését, amely megoldás jogszabálysértő - közölte az MNB.
A magyarok elsősorban az ellátáshoz való gyorsabb hozzájutás és a nagyobb odafigyelés miatt hajlandóak fizetni a magánorvosi ellátásért, ám érthető módon sokak számára jelent visszatartó erőt ezzel kapcsolatban, hogy nincs pénzük a fizetős ellátásra, vagy sokallják annak költségeit - derül ki az Union Biztosító megbízásából az NRC által 1200 fő megkérdezésével elvégzett reprezentatív kutatásból.
Az Union Biztosító megkapta a Digitális Jólét Pénzügyi Védjegy program „kiemelkedő digitális biztosító” védjegyét – olvasható a társaság közleményében.
A Doktor24 és az Union közös vállalata a régiós piacvezető szegedi MediTeam Zrt.-t vásárolta fel és terveik szerint a megye első számú privát egészségügyi szolgáltatójából regionális ellátóközpontot hoznak létre. Az ügylet azért is érdekes, mert csupán néhány hét telt el a TritonLife bejelentése óta, amiből kiderült, hogy a másik országos hálózatot építő, vezető magánegészségügyi szolgáltató szintén Szegedet vette be legutóbb.
Ma zárult le az Aegon magyar leánycégének értékesítése, a VIG 620 millió euróért veszi meg a társaságot.
A Doktor24 és az Union Vienna Insurance Group Zrt. közös vállalata megvásárolta a Közép-Dunántúl régió meghatározó magánegészségügyi szolgáltatóját - jelentették be a felek kedden. A két vásárló tehát beindította az országos hálózatépítést, amelyet a Portfolio-nak adott interjúban jelentettek be először, közös vállalatuk, az Első Magánegészségügyi Hálózat Zrt. akvizíciója idén a legnagyobb volumenű, szakmai befektető által végrehajtott felvásárlás volt a fővároson kívül.
Be fog következni egy robbanásszerű növekedés a magánegészségbiztosítások piacán - vetíti előre Almássy Gabriella, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója. Lancz Róbert, a Doktor24 vezérigazgatója pedig szintén azt vallja, hogy komoly lehetőség van a magánegészségügyi biztosítások piacában. Nem véletlen ezért, hogy a saját területén meghatározó két szereplő a magyar piacon egyedülálló stratégiai együttműködésbe fogott. Ennek rövid távú eredménye egy közös cég, amely finanszírozza és megvalósítja, hogy a biztosító és a magánegészségügyi szolgáltató ügyfelei egy országos hálózatban, azonos minőség mellett jussanak ellátáshoz. Az együttműködés részleteiről, a jövőbeli tervekről a Portfolio-nak adott exkluzív interjúban beszélt a két cégvezető. Megtudtuk többek között azt is, hogy a fővárosban már évek óta zajló piaci konszolidáció és felvásárlási hullám be fog gyűrűzni az ország többi részére is, jelenleg is 10 akvizícióról tárgyalnak.
A bécsi székhelyű VIG csoport felügyelő bizottsága 2019. szeptember 10-én hozott határozatával Lehel Gábort, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatóját 2020. január 1-jei hatállyal a VIG igazgatóság tagjává nevezte ki – derül ki az Union közleményéből.
A napi mélypontokról azért elmozdult a Dow és az S&P 500 is.
Csúnyán megromlott a szervezet renoméja.
Ha szeretnél a magyar gazdasági közbeszédre valódi hatással lenni, itt a lehetőség!
Az amerikai és az európai gyógyszerfelügyelet.
Szerinte félnünk kellene az amerikai kötvénypiacot látva.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?